MALIBU LIFT NEDİR?

MALIBU TEKNİĞİ

Malibu tekniği bütünsel olarak etkilenmiş bütün yüz yapılarının, minimal invaziv denilen ameliyatsız narkozsuz ve ayaktan gençleştirilmesi işlemidir.

Genetik miras, ilerleyen yaş, çoklu doğumlar, kilo alıp vermeler, metabolik hastalıklar, güneş hasarı, yoğun sigara içilmesi gibi nedenlerden bir veya birkaçının biraraya gelmesi sonucu yüzde yaşlanma başlar. Kaşlar aşağı konuma düşer, üst göz kapaklarında yağlanma, deri ve kas gevşekliği başlar, alt göz kapakları torbalanır; ayrıca orta yüzün yağ dokusu nazolabial olukların üzerine ve çene üzerine düşer, gıdı bölgesi sarkar, çatallanır ve yağlanır.

Malibu tekniği bu yukarıda sıralanan problemlerin hepsini aynı anda kombine olarak düzeltmeyi hedefler. Misyonu ayaktan narkozsuz ve ameliyatsız olması ve Lazer ile yapılmasıdır. İçeriden ve dışarıdan ayrı ayrı çalışan iki farklı lazer aletinin kombinasyonudur.  Alt ve üst göz kapakları lazer ile gerilir, torbalanmalar alınır, çene kontürü ile orta yüz düzeltilir, gıdı bölgesi düzeltilir, fazla yağları alınır.

Hasta ayağa hemen kalkar ve yürüyerek evine gider; sadece 3 günlük bir buz uygulama sonrası 7. Günde görüntü itibariyle toparlamıştır. İyileşme dönemi kısa olup yüzdeki gençleşmenin 10 yıl önceye dönmesi mümkün olabilmektedir.

DİKKAT

Lazerle yapılan işlemlerde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri cihaz kalitesidir. Güney Kore ve Çin malı lazer cihazları ucuz olması gerekçesi ile hastaneler ve birçok klinik tarafından tercih edilmektedir. Bu cihazların FDA onayı olmadığı gibi sonuçlarda komplikasyon riski yüksek olup ciddi yan etkilere yol açabilmektedir. Vücudunuzda kullanılan cihazların FDA onayları olduğundan, ameliyatınızda size bilgisi verilen cihazın kullanıldığından ve deneyimli, konusunda uzman bir doktor tarafından kullanıldığından emin olunuz.