DERMAL DOLGU

DOLGUNLAŞTIRMA

Kliniğimizde, tüm canlı hücrelerde doğal olarak bulunan bir şeker bileşimi olan Hiyaluronik asitten mamul, Fransız menşeli güvenilir bir dolgu maddesi kullanılmaktadır. Yüzdeki kırışıklıkları geçici olarak yumuşatmak ve deriyi daha dolgun ve pürüzsüz hale getirmek için kullanılır. Kalıcılığı ortalama altı ay ile 1 sene olan dolgu maddeleri, farklı yüz bölgelerinde ve farklı gereksinimlere uygun olarak değişik yoğunluklarda farklı tiplerdedir;  uygulama öncesinde alerji testi gerektirmez.
Dudak dolgunlaştırma, göz altı morluklarının kaybedilmesi, yanak çöküklüklerinin giderilmesi gibi birçok alanda kullanılabilen dolguları uygun kişilerde ve beklentilere uygun şekilde, vücudun kendi yağını kullanarak da hazırlayabiliyoruz. Bu işlemin detayları “Kök hücre yağ transferi” konusunda detaylı anlatılmaktadır.

 

DUDAK DOLGUNLAŞTIRMA


Dudak kalinlastirma / Dudak dolgunlastirma sentetik ya da biyolojik ürünler kullanilarak ameliyatsiz olarak dudaklari kalinlastirmak ya da dolgunlastirmak için yapilan kozmetik bir uygulamadir.
Dudak dolgunlaştırma amacıyla dermal dolgu, kollajen, ya da yağ kullanılabilir. Uygulama ortalama 30 dakika sürer ve uygulama öncesi dudaklar lidokain denen anestezik madde ile uyuşturulur.
Dudaklar 3-5 gün bir miktar şiş olacağından özel bir gün ya da davetten bir hafta öncesine planlamakta fayda vardır.
Dudakların daha dolgun ve belirgin olmasını isteyen kadın ve erkekler bu uygulama için uygun adaylardır.  Uygulama sonrası hemen normal günlük aktivitelere dönülebilmektedir.