LAZERLE EL GENÇLEŞTİRME

EL GENÇLEŞTİRME TEKNİĞİ

LAZERLE EL GENÇLEŞTİRME

Cildin yaşlanmasındaki en önemli neden, dış etkenler veya genetik nedenlerden dolayı cildi sağlam tutan kollajen denilen bileşenin yıpranmasıdır. Ciltteki gevşeme önce ince kırışıklıklara, daha sonra derin kırışıklıklara neden olmaktadır. Yaşlanmadan en çok ve en erken eller ve yüz etkilenmektedir.

 

LAZER ELLERDE NASIL GENÇLEŞME SAĞLAR?

Cilt gençleştirme için birçok krem, serum, peeling, maske üretilmekte, ancak bunların hiçbirisi etkili bir cilt iyileşmesi sağlamamaktadır. Bu hareketlenmeyi sağlamak için günümüzde radyofrekans ile kombine edilmiş Fraksiyonel karbondioksit lazer kullanılmaktadır.

Karbondioksit Fraksiyonel lazer ve radyofrekansın birlikte olduğu Smartxide cihazı ile cilt yenilemede kısa sürede yüksek başarı elde edilebilmektedir. Fraksiyonel lazer Op. Dr. Türker Özyiğit tarafından uygun görülen yoğunlukta ve derinlikte, arada sağlam doku alanları bırakarak ciltte delikler açmaktadır. Açılan bu deliklerden derin dokulara radyofrekans enerjisi gonderilerek yeni  kollajen ve cilt hücreleriyle cilt gençleştirme sağlanmaktadır.

Göz çevresi ve göz kapaklarına uygulanabilmesi, bu yöntemin önemli bir avantajı olmakla birlikte, dudak çevresinde “sigara kırışıklıkları” adı verilen kırışıklıklar üzerinde de oldukça etkilidir.
Özellikle çoğu insanda yaşla birlikte ya da genetik olarak el sırtındaki yağ dokusunda erimeler, lekelenmeler oluşmakta ve kırışıklıklarla birlikte elde iskeletleşme meydana gelebilmektedir.

 

LAZERLE EL GENÇLEŞTİRME SONUÇLARI

El cildi gençleştirmede Karbondioksit Fraksiyonel lazer- RF kombinasyonu  yöntemi son zamanların en gözde tedavi yöntemidir. Kişinin cilt özellikleri, yaşı ve kırışıklıkların durumuna göre cilt gençleştirmede 1–3 seans arası uygulama gerekebilir. Seans aralıkları ayda bir kez olmaktadır. Elde edilen sonuçlar çok tatmin edici olmakla birlikte, bazı durumlarda bir seans uygulama bile tatmin edici sonuç verebilmektedir. Eğer kırışıklık ve lekelenmelere elde, erime de eşlik ediyorsa kök hücre nakli ile yeniden gençleşme (rejuvenation) mümkündür.

DİKKAT

Lazerle yapılan işlemlerde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri cihaz kalitesidir. Güney Kore ve Çin malı lazer cihazları ucuz olması gerekçesi ile hastaneler ve birçok klinik tarafından tercih edilmektedir. Bu cihazların FDA onayı olmadığı gibi sonuçlarda komplikasyon riski yüksek olup ciddi yan etkilere yol açabilmektedir. Vücudunuzda kullanılan cihazların FDA onayları olduğundan, ameliyatınızda size bilgisi verilen cihazın kullanıldığından ve deneyimli, konusunda uzman bir doktor tarafından kullanıldığından emin olunuz.