LAZERLE GENİTAL SIKILAŞTIRMA

GENİTAL SIKILAŞTIRMA UYGULAMASI

LAZERLE DIŞ GENİTAL SIKILAŞTIRMA 

  • Menopoz
  • Sigara
  • Aşırı kilo alıp verme
  • Çoklu doğumlar
  • Ağda ve benzeri kıl alma yöntemleri
  • Histerektomi
  • Bölgesel cerrahi işlemler

gibi nedenlerin dış genital bölgede yol açtığı elastikiyet kaybı ve sarkma, bu bölgede gençleşme ve sıkılaşma işlemlerini gündeme getirmektedir. Genital bölgede esasen en fazla etkilenen vajinal kanal olmakla birlikte genital alan bütünsel olarak değerlendirilmelidir. Çünkü küçük ve büyük dudaklarda, klitoris ve mons (üçgen bikini) bölgesinde meydana gelen hipertrofi yukarıda sayılan nedenler mevcudiyetinde geri dönüşümsüz olabilmektedir. Aşırı kilo verme sonrası nasıl yüzümüz ve gözlerimizin altı çöker ve erirse, bu bölgelerde de aynı şekilde erimelerle sıklıkla karşılaşmaktayız.

Yine seanslı olarak bu bölgelerin iç veya dış lazerlerle sıkılaştırılması mümkündür.

MonaLisa Touch dış genital germe işlemi lokal anestezik merhem veya lokal anestezik enjeksiyonlar altında yapılabilmekte; genel anestezi gerekmemektedir. Her lazer uygulamasından sonra olduğu gibi bu uygulamadan sonra da 72 saat boyunca cinsel perhiz yapılmakla birlikte işlem ayaktan ve hastane yatışsız olmaktadır.

DİKKAT

Lazerle yapılan işlemlerde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri cihaz kalitesidir. Güney Kore ve Çin malı lazer cihazları ucuz olması gerekçesi ile hastaneler ve birçok klinik tarafından tercih edilmektedir. Bu cihazların FDA onayı olmadığı gibi sonuçlarda komplikasyon riski yüksek olup ciddi yan etkilere yol açabilmektedir. Vücudunuzda kullanılan cihazların FDA onayları olduğundan, ameliyatınızda size bilgisi verilen cihazın kullanıldığından ve deneyimli, konusunda uzman bir doktor tarafından kullanıldığından emin olunuz.