LAZER GIDI LİPOLİZ

SMART LİPO İLE GIDI ERİTME

GIDI ESTETİĞİ

Gıdı bölgesi problemleri 3 şekilde karşımıza çıkmaktadır:

  • Deri gevşekliği
  • Aşırı yağ toplanması
  • Kas gevşekliği

 

GIDI ESTETİĞİ İÇİN KİMLER UYGUN ADAYDIR?
Gıdı estetiği
orta ve ileri yaş ile alt sınır 18 yaş olmakla birlikte gençler de, kilo alma ve kilo verme sonrası, metabolik hastalıklar gibi nedenlerle özellikle gıdı bölgesinde sarkma meydana geldiğinden uygun adaylardır.

 

GIDI ESTETİĞİNDE KULLANILAN TEKNİKLER:
Boğa boynu, çatallı boyun, hindi boynu gibi ifadeler halk arasında yaygınca kullanılmaktadır. Esasında bu ifadeler deformitenin ağırlığına vurgu yapmaktadır.

  1. Madonna Gıdı Germe: Hafif deformitelerde sadece Madonna gıdı germe (Bipolar Radyofrekans birlikteliğinde Fraksiyonel lazer) ile düzeltilebilir. Burada şikayetler gevşeklik ve elastikiyet kaybının yeni ortaya çıktığıdır; sarkıklığın ve kontür kaybının ileri olmadığı durumlardır.
  2. Lazer Lipoliz: Orta deformitelerde Lazer lipoliz ve Madonna eş zamanlı yapılarak çözülebilir. Lazer lipoliz içerideki yağlanmayı ortadan kaldırmakta kullanılırken bir yandan da içeriden cildi sıkılaştırma etkisine de sahiptir. Madonna ise dışarıdan cildi yeniler ve sıkılaştırmayı dışarıdan da sağlayarak etkiyi ikiye katlar.
  3. Kombine Gıdı Germe: Ağır deformitelerde Lazer lipoliz – Madonna ikilisine bir de kas sıkılaştırması eklenir. Eğer ileri deformitelerde kas sıkılaştırılması yapılmazsa çatallı görünüm deformitesi ortaya çıkar.

 

GIDI ESTETİĞİ SONRASI İYİLEŞME
Gıdı estetiği sonrası kısa süreli ve kişinin iş ve sosyal yaşantısına göre ayarlanan bir korse giydirilme süreci mevcut olup işlemden hemen sonra buz uygulanması gerekmektedir. Ortalama bir hafta gibi bir sürede morluklar tamamen kaybolup final sonuca ulaşmak için birkaç ay kadar beklemek gerekmektedir.

 

GIDI ERİTME İŞLEMİ NE KADAR SÜRMEKTEDİR?
Lazer lipoliz cihazının çalışma süresi ortalama 3 – 5 dakika arasındadır. Madonna germe eklenecek ise ortalama 10 dakika civarındadır; yani ortalama 15 dakika gibi bir sürede boyun germe işlemi tamamlanmaktadır. Eğer bir de beraberinde kas gevşekliği mevcut ise ilave olarak yarım saat kadar bir sürede kas sıkılaştırılması tamamlanarak ileri deformiteler düzeltilir.
Gıdı gevşekliğine ilave olarak çene kontürü bozulmalarına da müdahale etmek gerekmektedir. Çene altından girilen noktasal giriş deliğinden lazer lipoliz probu çene bölgesine ilerletilerek bu sarkıklıkları düzeltmek mümkündür.

DİKKAT

Lazerle yapılan işlemlerde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri cihaz kalitesidir. Güney Kore ve Çin malı lazer cihazları ucuz olması gerekçesi ile hastaneler ve birçok klinik tarafından tercih edilmektedir. Bu cihazların FDA onayı olmadığı gibi sonuçlarda komplikasyon riski yüksek olup ciddi yan etkilere yol açabilmektedir. Vücudunuzda kullanılan cihazların FDA onayları olduğundan, ameliyatınızda size bilgisi verilen cihazın kullanıldığından ve deneyimli, konusunda uzman bir doktor tarafından kullanıldığından emin olunuz.