LAZERLE AMELİYATLI GÖZ KAPAĞI GERME

ALT VE ÜST GÖZ KAPAĞI GERME

Ameliyatlı göz kapağı germe ameliyatı için göz kapağını kapatmış bir deri fazlalığından bahsediyoruzdur genellikle ki bazen bu durum çok ilerleyip kirpikleri dahi aşağı doğru iten ve görüşü perdeleyen hale gelebiliyor.

Ameliyat ile amacımız sadece deri fazlalığını almak değil ancak içeride yer değiştirip fıtıklaşan yağ dokusuna ve gevşemiş kaslara da müdahale etmek ve 20-25 yıl geriye götürmek göz çevresini. 

Ameliyat planlamasını göz açılırken katlanan çizgi üzerinden yaptığımız için herhangi bir iz kalmıyor. İyileşme sonrası, ancak ameliyat öncesinde varolan kazayaklarını da içine katıp tam bir germe sağladığımız hastalarımız da oluyor ki burada da yine hastamızın varolan kazayağı çizgisini kullanıp yeni bir iz oluşturmuyoruz.

Klasik göz kapağı germe ameliyatı oldukça kanlı bir ameliyattır ve genel anestezi altında yapılır. Ameliyat sonrası dönemde morluklar ve ödem uzun sürer ve hassas bir bölgede travmalı bir çalışma olduğundan iyileşme yavaştır.

Klasik ameliyat sırasında neşter ile deri fazlası kesilir. Yağ dokusu neşter ile kesilerek alınır ve kas da yine neşter ile kesilmek suretiyle kısaltılır.

LAZERLE GÖZ KAPAĞI GERME AMELİYATININ FAYDASI

Lazerli ameliyatın birçok faydası vardır; bunlardan en belirgin olanı neşter kullanılmadan yapılması, tüm kesilerin lazer ışını ile vücuda hiç değmeden yapılmasıdır ki morluk ve ödemi oldukça azaltır bu durum.

Lazer ayrıca, yağ dokusunu buharlaştırarak ortadan kaldırır ve fıtıklaşma hiç neşter kullanılmadan çözülür. Aynı durum kas sıkılaştırması için de geçerlidir. Gevşemiş kas, lazer yardımı ile hiçbir kesi olmadan sıkılaştırılır dolayısıyla üst gözkapağı germe ameliyatındaki en büyük travma sebebi ortadan kalkar. Hızlı iyileşmeyi, daha az ağrı, morluk ve ödemi sağlayan tüm bu faydalar, sonucun da daha hızlı ortaya çıkmasını sağlamaktadır.