HARMONIA FACELIFT NEDİR?

LAZER LİPOLİZ İLE ORTA YÜZ SIKILAŞTIRMA

Harmonia, Güzellik ve Uyum Tanrıçası… Orta yaşa gelmiş her kadının ilk dikkatini çeken yaşlanma belirtisi, orta yüz bölgesindeki yağ dokusunun yerçekimi etkisi ile aşağı doğru yer değiştirmesidir. Her sabah aynalar aynı sorunu tekrar tekrar gösterdikçe, sanki gün be gün artıyormuş gibi bir izlenim olmaya başlar. Gerçekte bakıldığında ise uzun zaman içinde oluşan bir süreç olmakla birlikte hayatın akışında yaşanabilen üzüntü ve stres özellikle orta yüz bölgesindeki bu sorunların gelişimini hızlandırabilmektedir. Bu yüzden aynı yaştaki iki kişinin  yaşlanması birbirinden farklıdır.

Burada önemli olan, yaşın önüne geçen bir yaşlanmaya dur diyebilmek ve mümkün olduğunca gerek genetik gerekse değişken ruh halleri ya da yaşamsal stresin yoğun olduğu mesleklerdeki yıpranmayı eskisinden biraz daha geriye götürebilmektir.

Lazerle yaptığımız tüm işlemler, kendi kulvarlarında çok tatmin edici sonuç vermekle birlikte bir yüz germe ameliyatı olmadıkları unutulmamalıdır. Bu şekilde düşündüğümüzde, hızlı sonuç verme, oldukça kısa sürede iş ya da günlük hayata geri dönebilme, uygulama sonrası dönemi rahatça atlatma ve bu dönemde de kendi işlerini kolaylıkla yürütebilme gibi öne çıkan birçok özelliği yanında lazerle yapılan yüz yenileyici işlemlerde, günümüz teknolojisi, zamanında yapılacak yine lazer ya da kombine kozmetik küçük müdahalelerle devam edildiğinde yüz germe ameliyatlarımızı bayağı ileriki yıllara atabilmektedir.

HARMONIA FACELIFT GEÇİCİ MİDİR;  YÜZ GENÇLEŞTİRMEDE KALICILIK NASIL SAĞLANIR?

Madonna facelift haricen uygulanan bir lazer olmasına karşın Harmonia facelift’de kullanılan lazer, vücudun içinde etki eden bir lazer türüdür.

Gevşemiş ve sarkmış olan yanak, göz çevresi, çene kontürü gibi bölgelerde cilt altında uygulanarak derinin gerilmesini sağlamaya yardımcı olmaktadır. Madonna’ya göre uygulamada hafif değişiklikler mevcuttur. Madonna’da anestezi uygulanmazken, Harmonia lift de lokal anestezi uygulanmaktadır; Harmonia lift cilt altında etki ettiği için güneşten korunmaya da gerek olmamakta dolayısyla tüm yaz boyunca yapılabilen en güvenli sıkılaştırma tekniği olmaktadır.