LAZERLE KIZLIK ZARI ONARIMI

KIZLIK ZARI ONARIMI NASIL OLUR?

LAZER İLE KIZLIK ZARI ONARIMI

Himen (Kızlık zarı), Vajina girişinin ortalama 1- 1.5 cm içerisinde yer alan, vajinayı enfeksiyona karşı koruyan bir yapıdır. Onun arkasında da vajina kanalı başlar.
Klasik yöntemlerle yapılan kızlık zarı onarımı sonrası iyileşme periyotları uzundur,ameliyat sonrası günler boyunca sürebilen kanama, kişinin iş hayatını ve sosyal yaşantısını kısıtlar, psikolojisini bozar.

 

Lazer ile yapılan kızlık zarı ameliyatında neşter kullanılmaz. Cilde hiç dokunmadan yapılan kesi ile, aynı göz kapağı estetiğinde olduğu gibi ameliyat kansız geçmekte, kişi aynı gün günlük yaşantısına geri dönebilmektedir.
Lokal anestezi altında yapılan lazer yardımlı kızlık zarı onarımı ameliyatı sonrası şişlik ve morluk yine vücuda neşter dokunmadan yapılmasından dolayı son derece az olmakta, kişinin konforu ön plana çıkmaktadır. Ameliyat sonrası hemen ayağa kalkılmakta, yürüyerek eve gidilebilmektedir.
İyileşme sürecinde ilk gün buz terapisi tavsiye edilmekte, birkaç gün içinde tamamen rahatlama sağlanmaktadır.

Lazerle Kızlık Zarı Onarımı İle Eş Zamanlı Vajinal Sıkılaştırma

Lazerle kızlık zarı onarımı sırasında eş zamanlı vajinal sıkılaştırma da yine lazer ile yapılabilmekte, bu sayede vajinal kanaldaki olası gevşeklik de zar onarılmadan önce tedavi edilebilmektedir.

Yine genital bölgedeki renk koyulaşmaları, dış genital bölgedeki gevşeklikler, dış genital bölgede ben alımı, gibi gerekli tüm  uygulamalar, lazerle labiaplasti ameliyatı sırasında yapılabilmektedir.

 

Bir önceki menüye dönerek Lazer ile ya da Kozmetik yöntemlerle genital bölgede kombine edilebilecek diğer işlemleri detaylı inceleyebilirsiniz.

DİKKAT

Lazerle yapılan işlemlerde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri cihaz kalitesidir. Güney Kore ve Çin malı lazer cihazları ucuz olması gerekçesi ile hastaneler ve birçok klinik tarafından tercih edilmektedir. Bu cihazların FDA onayı olmadığı gibi sonuçlarda komplikasyon riski yüksek olup ciddi yan etkilere yol açabilmektedir. Vücudunuzda kullanılan cihazların FDA onayları olduğundan, ameliyatınızda size bilgisi verilen cihazın kullanıldığından ve deneyimli, konusunda uzman bir doktor tarafından kullanıldığından emin olunuz.