KÖK HÜCRE YAĞ TRANSFERİ

YAĞ TRANSFERİ İLE YÜZ ŞEKİLLENDİRME

KÖK HÜCRE YAĞ TRANSFERİ İLE GENÇLEŞME
Kök hücreden zengin yağ dokusu, liposakşın ile vücudun uygun bir bölgesinden alınarak özel işlemlerden geçirilmesi tamamlandığında artık yaşlanma etkilerinin silinmesi için yüze uygulanabilir durumdadır.

​Yüzde, yıllar geçtikçe, yer çekiminin de etkisi ile orjinal yağ dokusu aşağıya doğru yer değiştirir. 35’li yaşlardan itibaren yavaş yavaş yanaklarda, göz altlarında çöküklükler oluşmaya başlar; yüz hatlarında farklılaşmalar 40’lı yaşlarla iyice belirginleşmeye başlar. Sarkıklıklar, çene çizgisi, gıdı, boyunda ortaya çıkar. Cilt ve cilt altı dokuların esnekliklerini de kaybetmesinin bir göstergesi olan bu sarkmalar ve çökmeler, aynı zamanda ışıltı kaybı, donuk bir görüntü şeklinde kendini gösterir.

Genelde, “yüzümdeki yorgun ifadeden kurtulmak istiyorum”, “yüzümün ışıltısına yeniden kavuşmasını istiyorum” şeklinde duyduğumuz yakınmalardan kurtulmanın bazen tek başına, bazen de lazer ya da ameliyat ile kombine olarak kullandığımız tedavilerinden biridir kök hücre yağ transferi.

Bu uygulama için önemli olan vücudunun başka bir alanında yeterli miktarda yağ fazlası olan ve bu tedaviden tek başına ya da kombine lazer veya yüz germe ameliyatı ile birlikte fayda sağlayacak kişinin seçimi, ve yüz hatlarını değiştirmeksizin doğal pozisyonlarında eksilmiş yağ hücrelerini kök hücreden zengin halde yerine yeniden yerleştirip artık orada yaşamalarını sağlamak.

Bulundukları ortamda hücre yenilenmesini de tetiklemeleri sayesinde kök hücre yağ transferi ile yapılan yüz germe işlemi, uygulamadan kısa bir süre sonra anlaşıldığı gibi ayrıca gün geçtikçe belirginleşen gençleşme ve yenilenme sağlamakta.