MALIBU LIFT NEDİR?

MALIBU TEKNİĞİ

AMELİYATSIZ YÜZ GENÇLEŞTİRME UYGULAMASINDA (LAZERLE YÜZ GENÇLEŞTİRME) BÜTÜNSEL YAKLAŞIM

Malibu tekniği bütünsel olarak etkilenmiş bütün yüz yapılarının, “minimal invaziv” denilen ameliyatsız narkozsuz ve ayaktan gençleştirilmesi işlemidir.

Genetik miras, ilerleyen yaş, çoklu doğumlar, kilo alıp vermeler, metabolik hastalıklar, güneş hasarı, yoğun sigara içilmesi gibi nedenlerden bir veya birkaçının biraraya gelmesi ya da bazen sadece yaşanan kısa süreli üzücü, stres seviyesini aşırı arttırıcı olaylar sonucu yüzde yaşlanma başlar, bazen de çok hızlı ilerler, o kadar ki vücudun normal yaşlanmasının önüne geçer.

Yüzdeki yaşlanmaya bizi ameliyatsız yüz germeyi düşündürecek anlamda bakacak olursak öne çıkan unsurlar:

 • Kaşlar aşağı konuma düşer
 • Üst göz kapaklarında yağlanma, deri ve kas gevşekliği başlar
 • Alt göz kapakları torbalanır
 • Orta yüzün yağ dokusu nazolabial (burun kenarından aşağı doğru inen) olukların üzerine ve çene üzerine düşer
 • Ağız kenarları sürekli üzgün bir yüz ifadesi verecek şekilde aşağı doğru meyleder, çizgilenir, zamanla oluklar derinleşir, ifade yerleşir
 • Üst dudak üzeri bölge uzunluğu artar, üst dudak incelir, alt dudağın üzerine doğru kendini bırakır
 • Gıdı bölgesi sarkar, çatallanır ve yağlanır.

Malibu tekniği bu yukarıda sıralanan problemlerin hepsini aynı anda kombine olarak düzeltmeyi hedefler. Misyonu ayaktan narkozsuz ve ameliyatsız yüz germe işlemi yapmak ve bu bütünsel yüz germe hedefleyen ameliyatsız işlemlerin çoğunun Lazer ile yapılmasıdır. İçeriden ve dışarıdan ayrı ayrı çalışan iki farklı lazer aletinin kombine edilmesi ile yapılan bu işlemlerden bazıları;

 • Alt ve üst göz kapakları lazer ile gerilir – Bknz Blefaroplasti (lazerle göz kapağı germe)
 • Alt göz kapaklarındaki torbalanmalar lazerle alınır – Bknz Blefaroplasti (lazerle göz kapağı germe)
 • Çene kontürü ile orta yüz lazerle içeriden ve dışarıdan düzeltilir
 • Tüm yüzün cilt yenilemesi ve cilt altı dokunun sıkılaştırılıp yeniden genç dokuların oluşturulmasına yönelik işlem Karbondioksit fraksiyonel lazer ve bipolar radyofrekansın birlikte çalıştığı özel bir lazer cihazı ile yapılır – Bknz Madonna Yüz Germe.
 • Gıdı bölgesi lazerle içeriden ve dışarıdan düzeltilir, fazla yağlar lazerle alınır – Bknz Lazerle boyun germe.

 

Lazerle yapılan bu işlemlere ek olarak ayrıca minimal invaziv dediğimiz lokal anestezi altında uygulanan üst dudak kaldırma (upper lip lift), dudak kenarı kaldırma (corner lift), gerektiğinde malar implant (elmacık kemiği üzerine implant uygulaması), kök hücre yağ transferi ile yüzde eksilen yağ dokusunun tamamlanması, dermal dolgu ve Botoks kombinasyonları ile yüz butik şekilde şekillendirilip yenilenir ve hastanın istediği derecede gençleşmesi herhangi bir ameliyata gerek duymadan, klinik prosedürleri çerçevesinde narkozsuz, ayaktan ameliyatsız yüz germe teknikleri uygulanmak suretiyle tamamlanmış olur.

Hasta ayağa hemen kalkar ve yürüyerek evine gider; sadece 3 günlük buz uygulaması önerilir. 7. Günde görüntü itibariyle toparlamıştır. İyileşme dönemi kısa olup yüzdeki gençleşmenin, ameliyatsız yüz gençleştirmenin bütünsel uygulandığı Malibu tekniği ile 10-20 yıl önceye dönmesi mümkün olabilmektedir.

 

Malibu Lift (Ameliyatsız Yüz Germe) için yaş sınırlaması var mıdır?

Yüzdeki yaşlanma, bazen fiziki yaşı geçer. Öyle bir hal alır ki kişiyi olduğundan 10-20 yaş yaşlı gösterir. İşte Malibu lift (lazerle yüz gençleştirme), kişinin yaşı genç olsa dahi yüzündeki yaşlanmanın daha ileri göründüğü ve aslında daha ameliyat etmek istemediğimiz zamanda devreye girer. Ameliyatsız yapılan küçük dokunuşlar ve lazer yardımı ile kişiyi kendi yaşında güzelliğe kavuşturur, özgüvenini yeniden kazanmasını sağlarız.

 

Malibu Lift kimler için doğru endikasyondur?

Malibu Lift (lazerle yüz gençleştirme) ameliyat olması mümkün olmayan kronik rahatsızlıkları olan kişiler için ya da ameliyattan korkan ancak yüzünün gençliğini korumak isteyen ya da yaşlanma etkilerini gidermek isteyen herkes için uygulanabilen, kombine yapılan birçok küçük dokunuşun bir araya gelmesiyle oluştuğundan seçime tabi değiştirilebilen işlemler bütünüdür.

Dolayısıyla da geniş bir kitleye hitap etmekte, kadın ve erkek, yaşlı ve genç herkes için uygun bir teknik olmaktadır.

DİKKAT

Lazerle yapılan işlemlerde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri cihaz kalitesidir. Güney Kore ve Çin malı lazer cihazları ucuz olması gerekçesi ile hastaneler ve birçok klinik tarafından tercih edilmektedir. Bu cihazların FDA onayı olmadığı gibi sonuçlarda komplikasyon riski yüksek olup ciddi yan etkilere yol açabilmektedir. Vücudunuzda kullanılan cihazların FDA onayları olduğundan, ameliyatınızda size bilgisi verilen cihazın kullanıldığından ve deneyimli, konusunda uzman bir doktor tarafından kullanıldığından emin olunuz.