MONALISA TOUCH

MONALISA DOKUNUŞU NEDİR?

VAJİNAL ATROFİ
Vajinal atrofi sadece menopoz sonrası ortaya çıkan bir problem olmayıp menopoz öncesi dönemde de çeşitli şikayetlerle karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca birtakım jinekolojik kanser tedavilerinden sonra da östrojen hormonunda azalma sonucu yine vajinal kanal zayıflamaları görülmektedir. Normal veya sezaryen olup olmamasına bakılmaksızın doğum yapmak da bu bölgede gevşemelere yol açmaktadır.

Nedeni ne olursa olsun sonuç cinsel yaşam olumsuzlukları, vajinal kuruluk, kaşınma, yanma, idrar kaçırma gibi şikayetlerle karşımıza çıkmaktadır.

“Aging process” – Yaşlanma süreci dediğimiz süreç aynı yüzümüzde olduğu gibi bu bölgelerde de geçerlidir. Glikojen depolarının boşalması, kan akımının azalması, yağ dokusunun azalması neticesinde hassasiyet, renk değişikliği, kanal kalınlığının azalması ortaya çıkmaktadır. Vajinal kanalı canlandırmak için yapılan östrojen tedavileri jinekolojik kanserleri tetikledikleri için bu ilaç tedavileri risklidir.

Yine mesane bölgesi kaslarında gevşeme ve atrofi sonucu öksürme, hapşırma, gülme, egzersiz gibi fiziksel aktiviteler esnasında “stres inkontinans” olarak bilinen istemsiz olarak idrar tutamama şikayetleri de başlar

Günümüze kadar kadınlar tarafından kader olarak kabul edilmiş olan bu yaşlanma süreci ile menopoz sonrası cinsel yaşam bitmiş kabul edilmekte idi.  MonaLisa dokunuşu ile ağrısız anestezisiz hastanede yatmadan sadece birkaç dakika ayırarak düzeltilebilmektedir. MonaLisa Dokunuşu, ağrılı ilişki, kuruluk, kaşınma yanma idrar kaçırma gibi semptomları çözmede dünyadaki en etkili ve risksiz yöntemlerdendir. Karbondioksit lazer enerjisinin baz alındığı bu cihaz ile narkoz ve cerrahiye ihtiyaç duymadan genital gevşeklik problemlerini çözebilmektedir.

DİKKAT

Lazerle yapılan işlemlerde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri cihaz kalitesidir. Güney Kore ve Çin malı lazer cihazları ucuz olması gerekçesi ile hastaneler ve birçok klinik tarafından tercih edilmektedir. Bu cihazların FDA onayı olmadığı gibi sonuçlarda komplikasyon riski yüksek olup ciddi yan etkilere yol açabilmektedir. Vücudunuzda kullanılan cihazların FDA onayları olduğundan, ameliyatınızda size bilgisi verilen cihazın kullanıldığından ve deneyimli, konusunda uzman bir doktor tarafından kullanıldığından emin olunuz.