MONS TEPESİ

ÜÇGEN BİKİNİ BÖLGESİ ESTETİĞİ

Ayakta bacakları birbirine değecek şekilde duran çıplak bir kadın vücuduna karşıdan bakıldığında genital bölgede sadece pubis tepesi ve dış dudakların dış sınırları görünür. Mons yani bikini üçgeninin doğal bombeliği aşırı yağlı, dolgun ve sarkık olmamalı, diğer yapıları örtmemelidir.

Kadınların pek çoğu doğuştan veya yaptıkları doğumlardan sonra ya da yaşlanmanın getirdiği sebeplerle vajinalarıyla ilgili sorunları bir tabu olarak kabullenip yaşarlar. Oysa ki çok küçük cerrahi dokunuşlar ve lazer-RF (radyofrekans) teknolojisiyle genital bölgeyi gençleştirmek mümkün.

Bu son teknolojiler ile ameliyat sonrası dönem daha rahat, iyileşme süreçleri daha kısa olmaktadır. Özetle lazerle vajina sıkılaştırma prosedürleri ve vajina gençleştirme ameliyatları hem cinsel fonksiyon hem de estetik görünüm açısından kişilerde ve eşlerde tatmin edici sonuçlar vermektedir.

DİKKAT

Lazerle yapılan işlemlerde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri cihaz kalitesidir. Güney Kore ve Çin malı lazer cihazları ucuz olması gerekçesi ile hastaneler ve birçok klinik tarafından tercih edilmektedir. Bu cihazların FDA onayı olmadığı gibi sonuçlarda komplikasyon riski yüksek olup ciddi yan etkilere yol açabilmektedir. Vücudunuzda kullanılan cihazların FDA onayları olduğundan, ameliyatınızda size bilgisi verilen cihazın kullanıldığından ve deneyimli, konusunda uzman bir doktor tarafından kullanıldığından emin olunuz.