LAZERLE VAJİNAL SIKILAŞTIRMA

VAJİNA DARALTMA

LAZERLE FONKSİYONEL VE ESTETİK YENİLENME

Doğumsal / Doğum sonrası / Yaşlanmaya Bağlı

Genital Bölgeyi ilgilendiren Her türlü Estetik kaygı ve çözümleri

Kadınların genç ve sağlıklı görünümü vajinal bölgeleri için de istemeleri, artık bir tabu değil. Vücudun diğer organlarının oluşturduğu sorunlar kişiye özel iken vajinal sorunlar cinsel partneri de etkilediğinden her iki cinsi de ilgilendirmekte. Hamilelik, normal doğum, kilo alımı, sigara, kronik öksürük, hormon bozuklukları, menopoz ve yaş gibi nedenler kadın cinsel organlarında “vajinal relaksasyon sendromu” olarak bilinen vajinal kaslarda gevşeklik, vajina kanalında genişleme, şekil bozuklukları, idrar kaçırma gibi bir seri dinamik ve fonksiyonel kayıplara neden olmakta.

Özellikle yaşlanma ve doğum travmasının doğal süreciyle orantılı olarak ortaya çıkan vajinal gevşeme ve sarkmaların oluşturduğu patolojik değişimler, sürtünme hissinin azalması neticesinde cinsel doyumda azalma, eşler arasında soğukluk gibi psikolojik sorunlara da neden olmakta.

 

VAJİNA ESTETİĞİ

Son yıllarda lazer teknolojileri ve estetik cerrahideki gelişmeler, sosyo-ekonomik ve kültürel seviyedeki hızlı yükseliş kadınların kendine verdikleri önemin artmasını sağladığından öne çıkan konular arasına girdi.

Karbondioksit lazer ile radyofrekansın birlikte uygulandığı MonaLisa Touch (dokunuşu) ağrısız, anestezisiz, ameliyatsız, dikişsiz ve günübirlik uygulanan non-invaziv bir yöntemdir. MonaLisa Touch ile vajinal kaslar eski kuvvet ve sıkılığını geri kazanır. Vajinanın iç ve dış çapı azalır. Gevşeklik, kuruluk, kaşıntı, sürtünme ve ilişki esnasında ağrı şikayetleri düzelir. MonaLisa vajinoplastisi 5-10 dakika gibi çok kısa sürede uygulandığından ve yan etkileri minimum olduğundan uygulama sonrası istirahat gerekmez, işinizden ve günlük yaşamın ritminden kopmazsınız. MonaLisa Touch vajinoplasti ile, doğum yapmadan önceki vajinal sıkılığa geri dönüldüğünden seksüel aktivite ve çiftin cinsel doyuma ulaşması mümkün olmaktadır.

 

MONALISA TOUCH  NASIL ETKİ EDİYOR?

CO2 (karbondioksit) Lazer, vajina mukoza dokusuna etki ederek kollajen üretimini harekete geçirir ve kan akışını hızlandırır. CO2 Lazer uygulaması sonrası cilt altı kollajen liflerinde ani olarak 30% oranında kısalma ve ciltte gerilme meydana gelir. Sonuçta, uygulama bölgesinde hem mevcut kollajen dokusu hızla yenilenir, hem de yeni kollajen lifleri oluşur.

Karbondioksit Lazer ameliyatsız vajina gençleştirmede altın standart olarak kabul edilmektedir. Uygulama sonrası vajinanın iç ve dış çapı azalır, genital bölgenin dış görünümü yeniden normal anatomik şeklini alır.

 

MONALISA TOUCH İYİLEŞME DÖNEMİ NASIL GEÇİYOR?

MonaLisa dokunuşu sonrası herhangi bir yan etki beklenmemektedir. Uygulama sonrası mümkün olan en kısa sürede yürüyüşler yapılmalıdır. İşlem sonrası duş alınabilmekle birlikte sadece 3-4 gün kadar bir süre cinsel aktivite kısıtlaması gerekebilmektedir.

 

HANGİ SIKLIKLA UYGULAMA YAPILMAKTADIR?

MonaLisa dokunuşu 15-45 gün aralıklara 3-5 seans yapılmakta, sonrasında sıkılaşmadaki sürekliliği devam ettirmek amacıyla her yıl 1 seans olarak tekrarlanması önerilmektedir.

 

SONUÇLAR HEMEN GÖRÜLEBİLİYOR MU?

5-10 dakika süren uygulamanın etkileri bir gün içinde görülür ve kanal daraltılmış olur. Kuruluk, kaşıntı, hassasiyet ve ilişki esnasında irritasyon gibi şikayetlerdeki düzelmeler hemen birinci seanstan sonra fark edilmektedir. Vajina daraltma işleminin oluşturduğu doku reaksiyonları 1-2 hafta devam edecek olup işleme bağlı etkilerin tamamen fark edilmesi ise ortalama 1-2 aydır.

 

MONALISA TOUCH BAŞKA NELER YAPABİLİYOR?

  • Vulva beyazlatması: Yaşla, doğum nedeniyle veya genetik olarak genital bölge koyulaşmaları tedavilerinde
  • Lazer labiaplasti: Lazerle iç dudak küçültme ve şekillendirme
  • Lazer kliteroplasti : Lazerle klitoris estetiği
  • Lazer dış dudak küçültme/dolgunlaştırma: Kök hücre yağ transferi ile kombine edilebilir
  • Lazer perineoplasti: Lazerle vajinal açıklıktaki genişleme tedavisi (vajina ağzı estetiği)
  • Stres inkontinans: Hapşırma, öksürme ile idrar kaçırma şikayetleri
  • Vajinal Atrofi tedavisi: Lazerle vajina duvarının yenilenmesi ile gençleştirilmesi işlemi

Lazerle kombine edilebilecek diğer genital bölge işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için bir önceki menüye dönebilirsiniz.

DİKKAT

Lazerle yapılan işlemlerde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri cihaz kalitesidir. Güney Kore ve Çin malı lazer cihazları ucuz olması gerekçesi ile hastaneler ve birçok klinik tarafından tercih edilmektedir. Bu cihazların FDA onayı olmadığı gibi sonuçlarda komplikasyon riski yüksek olup ciddi yan etkilere yol açabilmektedir. Vücudunuzda kullanılan cihazların FDA onayları olduğundan, ameliyatınızda size bilgisi verilen cihazın kullanıldığından ve deneyimli, konusunda uzman bir doktor tarafından kullanıldığından emin olunuz.