MADONNA LIFT

KARBONDİOKSİT LAZER ve RADYOFREKANSIN BİRLİKTELİĞİNDE GELEN GENÇLİK

YAŞLANMA MI? YIPRANMA MI?


Cildimiz zaman içinde yıpranır. Yaşla ilişkili olabileceği gibi genç yaşlarda bile cilt lekeleri oluşabilir.  Cildin gerginliği yaşla azalır ve gevşer. Bazen ciltte kızarıklıklar oluşur. Oluşan hafif kırışıklıklar zamanla derinleşir. Tüm bunlar cildimize etki eden dış etkenlerle ve genetik olarak oluşur. Dış etkenlerin başında güneş gelir. Sıcak, soğuk, nem, rüzgâr, kuru hava ve kimyasal maddeler cildimizde yaşlanmaya neden olan etmenler arasında sayılır.

 

NASIL ÖNÜNE GEÇERİZ?


Ciltteki yaşlanmayı geciktirmenin bir yolu ameliyat ile bozulan ve gevşeyen yapıların eski haline getirilmesidir. Ancak günümüz yaşantısında insanlar artık, ameliyatsız-hastanesiz ağrısız-çilesiz yöntemler arayışındadırlar. Bu arayış, teknolojik atılımlara güç veriyor ki dünyada yüz güzelliğini ve gençliğini yeniden kazandırmayı ve korumayı hedefleyen ameliyatsız en son ve en yeni geliştirilmiş teknoloji adını duyuruyor: Madonna FaceLift

 

MADONNA FACE LİFT


“Madonna Facelift” olarak bilinen yüz germe işlemi daha genç görünmenin ameliyatsız bir yöntemi olarak son yıllardaki en populer uygulamalardan biri haline gelmiştir. Madonna Facelift ile ince çizgiler tamamen ortadan kalkar, derin oluklar sığlaşır, göz kapakları gerilir, sarkmış olan cilt toplanır ve yaşlılığın işaretleri yokedilmiş olur. Cilt daha yumuşak ve pürüzsüz olur; gözenekler sıkılaşır; ciltten zaman içinde oluşan lekelerin görünümü kaybolur.

Bu karbondioksit lazer ve bipolar radyofrekans enerjisilerinin bir arada olduğu yegane teknoloji dünyada tek olup Madonna’nın bakışlarındaki gençliğin sırrıdır.  

 

1. MADONNA FACE LIFT NEDİR?


Yüzdeki sarkmış yumuşak doku, gevşemiş cilt ve kırışıkların ameliyatsız olarak düzeltildiği en yeni ve ileri teknolojidir. Bu amaçla kullanılan cihazın adı “SmartXide2 DOT” dur.

 

2. HANGİ MEKANİZMA İLE ETKİ EDER?


DOT Tedavisi ile ciltte bir kıl folikülü genişliğinde bir delik açılarak  bu kanaldan lazer ışını derin dokulara gönderilir. Asıl etkiyi, açılan aynı kanaldan içeri aynı atışta gönderilen bipolar radyofrekans enerjisi yapar. Kırışıklığın içindeki yaşlı kollajenin üç boyutlu yapısı tekrar oluşturulur, ve vücudun doğal iyileşme süreci başlatılarak yeni, genç kollajenler üretilmiş olur.

 

3. UYGULAMA ANESTEZİ ALTINDA MI YAPILMAKTADIR?


Lazerle yüz gençleştirme uygulaması anestezi olmaksızın yapılmaktadır.  Uygulama esnasında cildinizde hafif ısınma hissedebilirsiniz. Uygulama sonrasında doktorunuz size lokal uygulayacağınız kremler önerecektir.

 

4. HER YAŞA VE HERKESE UYGULANABİLİR Mİ?


Genel anestezi gerekmediğinden herkese uygulanabilir. Cildinizdeki problemlerin analizi ve size uygun uygulama seçimi konusunda en doğru kararı uzmanınız verecektir.

 

5. BÜTÜN CİLT TİPLERİNE UYGULANABİLİR Mİ?


Evet, FDA tarafından her cilt tipinde uygulanabildiği onaylanmıştır.

 

6. LAZERLE YÜZ GENÇLEŞTİRME İŞLEMİ NE KADAR SÜRER?


Lazerle yüz gençleştirme uygulaması 10-15 dakika arası

 

7. SEANSLI BİR İŞLEM MİDİR? EN İYİ SONUÇ İÇİN KAÇ SEANS GEREKEBİLİR?


Seans sayısı kişiden kişiye ve deformiteden deformiteye göre değişmekle birlikte genellikle 2-3 seans önerilmektedir.

 

8. SEANS ARASI SÜRELER NE KADARDIR?


Lazerle Yüz Gençleştirme seans aralığı 3-4 hafta olmaktadır.

 

9. LAZER UYGULAMASINDAN SONRAKİ GÖRÜNÜM NASIL OLACAK?


Cildiniz kızarık ve hafif şiş olabilir. Bu durum birkaç güne kadar normale dönecektir. Bir iki gün sonra makyaj yapmaya izin verilmektedir.

 

10. SONUÇLAR NE KADAR SÜRER?


DOT tedavisinden hemen sonra iyieşme gözle görülür biçimde farkedilmesine rağmen takip eden 6 ay içinde daha da iyileşecektir. Sonuçar çok uzun yıllar gitmekle birlikte normal yaşanma süreci devam edecektir. Rutin cilt bakımlarının devam etmesi ve güneşten korunulması yaşlanmayı geciktirici önlemler olarak önerilmektedir.

 

11. DOT LAZERİN ÜCRETİ NE KADARDIR?


Bu bilgi tedaviye başlamadan önce, takribi uygulama sayısı ile birlikte doktorunuz sizinle paylaşacaktır.

HARMONIA FACELIFT

LAZER LİPOLİZ İLE ORTA YÜZ SIKILAŞTIRMA

Harmonia, Güzellik ve Uyum Tanrıçası… Orta yaşa gelmiş her kadının ilk dikkatini çeken yaşlanma belirtisi, orta yüz bölgesindeki yağ dokusunun yerçekimi etkisi ile aşağı doğru yerdeğiştirmesidir. Her sabah aynalar aynı sorunu tekrar tekrar gösterdikçe, sanki gün be gün artıyormuş gibi bir izlenim olmaya başlar. Gerçekte bakıldığında ise uzun zaman içinde oluşan bir süreç olmakla birlikte hayatın akışında yaşanabilen üzüntü ve stres özellikle orta yüz bölgesindeki bu sorunların gelişimini hızlandırabilmektedir. Bu yüzden aynı yaştaki iki kişinin  yaşlanması birbirinden farklıdır.

Burada önemli olan, yaşın önüne geçen bir yaşlanmaya dur diyebilmek ve mümkün olduğunca gerek genetik gerekse değişken ruh halleri ya da yaşamsal stresin yoğun olduğu mesleklerdeki yıpranmayı eskisinden biraz daha geriye götürebilmektir.

Lazerle yaptığımız tüm işlemler, kendi kulvarlarında çok tatmin edici sonuç vermekle birlikte bir yüz germe ameliyatı olmadıkları unutulmamalıdır. Bu şekilde düşündüğümüzde, hızlı sonuç verme, oldukça kısa sürede iş ya da günlük hayata geri dönebilme, uygulama sonrası dönemi rahatça atlatma ve bu dönemde de kendi işlerini kolaylıkla yürütebilme gibi öne çıkan birçok özelliği yanında lazerle yapılan yüz yenileyici işlemlerde, günümüz teknolojisi, zamanında yapılacak yine lazer ya da kombine kozmetik küçük müdahalelerle devam edildiğinde yüz germe ameliyatlarımızı bayağı ileriki yıllara atabilmektedir.

 

GEÇİCİ MİDİR;  YÜZ GENÇLEŞTİRMEDE KALICILIK NASIL SAĞLANIR?


Madonna facelift haricen uygulanan bir lazer olmasına karşın Harmonia facelift’de kullanılan lazer, vücudun içinde etki eden bir lazer türüdür.

Gevşemiş ve sarkmış olan yanak, göz çevresi, çene kontürü gibi bölgelerde cilt altında uygulanarak derinin gerilmesini sağlamaya yardımcı olmaktadır. Madonna’ya göre uygulamada hafif değişiklikler mevcuttur. Madonna’da anestezi uygulanmazken, Harmonia lift de lokal anestezi uygulanmaktadır; Harmonia lift cilt altında etki ettiği için güneşten korunmaya da gerek olmamakta dolayısyla tüm yaz boyunca yapılabilen en güvenli sıkılaştırma tekniği olmaktadır.

DİKKAT

Lazerle yapılan işlemlerde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri cihaz kalitesidir. Güney Kore ve Çin malı lazer cihazları ucuz olması gerekçesi ile hastaneler ve birçok klinik tarafından tercih edilmektedir. Bu cihazların FDA onayı olmadığı gibi sonuçlarda komplikasyon riski yüksek olup ciddi yan etkilere yol açabilmektedir. Vücudunuzda kullanılan cihazların FDA onayları olduğundan, ameliyatınızda size bilgisi verilen cihazın kullanıldığından ve deneyimli, konusunda uzman bir doktor tarafından kullanıldığından emin olunuz.